Items filtered by date: Friday, 02 March 2018

Shërbimi Për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA)Korçë,arreston 2 punonjësit e Policisë në Pikën Kufitare të Kapshticës,Inspektor Robert Demiraj ,me detyrë kontrollor në vijën e dytë dhe Inspektor Mihallaq Necofski, me detyrë shoqërues qeni.

Arrestimi I tyre është bërë për veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës”,parashikuar nga neni 248 i Kodit Penal,pasi duke qenë me shërbim nuk kanë kontrolluar dhe kapur një automjet  të dyshuar me cannabis sativa ,I cili u bllokua nga Policia Greke.

Në Automjetin që drejtohej nga shtetasi R.H 24 vjeç dhe pasagjeri L.S 32 vjeç,pas kontrollit policia greke konstatoi në karrocën e mejtit 60 kilogram të dyshuar cannabis sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë për veprime të mëtejshme.

Published in Lajme

Adresa dhe Kontakte

E-mail: info@shcba.gov.al

Ankesa: ankesa@shcba.gov.al

Tel: 0800 90 90 (linja e telefonit pa pagesë)

 

                                              LIDHJE

Ministria e Brendshme

Ministria e Drejtesise

                                            Policia e Shtetit

Të gjitha të drejtat e rezervuara. Ndalohet riprodhimi i pa autorizuar i faqes.